Amfibia Reptielenwinkel
blank
Binnen kijken via Google
Panorama
AMFIBIA
Tel : 0032 (3) 449 39 29
mail
Reptielenopvang
tijdens uw vakantie is mogelijk.
Vraag er tijdig naar!



SPECIALS
Groot aanbod tropische planten voor paludaria in onze serre.
Supergrote keuze gifkikkers!

In onze buitenafdeling:
Groot aanbod tropisch hout en diverse steensoorten.



 

 
© Amfibia 2007 
Reptielen info > Hagedissen > Gekko's > Lygodactylus Williamsi
Lygodactylus Williamsi

Azuurblauwe daggekko
Lygodactylus Williamsi
De azuurblauwe daggekko, in zijn latijnse vorm onder kenners bekend als de  'L. Williamsi' is een kleine (8cm over de gehele lengte), snelle en gestroomlijnde gekko.
 
Het mannetje heeft een prachtige, bijna egale azuurblauwe kleur die bij bedreiging of zich minder goed voelen snel verandert in een vuilgroene neutralere kleur. 

Het mannetje lygodactylus is echt azuurblauw!

Biotoop
Komt endemisch voor in de regio Morogoro - Kimbozabossen van Oost - Tanzania

Heeft een tropisch terrarium nodig  (25°C) met nachtafkoeling en met een droge plaats om te zonnen. 
Heeft UV (5) nodig. 
 
Eet bijna alle kleinere insecten. 
Afwisselende voeding geven, met vitamines.
Kweek
Niet voor beginners !
De Lygodactylus Williamsi legt 2 tot 6 eieren, soms op enkele weken in groepjes van 2 tot 4.
Deze worden meestal ergens hoog in het terrarium gekleefd.
 
Ook kunnen de eitjes in oksels onder een hoger gelegen stuk hout gelegd worden, of stomweg tussen de ramen of randen van uw terrarium. Condities voor de eieren zijn vochtige luchtomgeving, zonder rechtstreekse blootstelling aan waterverloop. 
Afzondering in een broedkast is niet aan te bevelen. 

Let op: als de eitjes uitkomen worden de jongen gemakkelijk als eten beschouwd, dus best afzonderen door bv. een plastic potje erover te kleven.
Ook meer dan voldoende eten voorzien houdt de 'groteren' wat kalmer, maar afzonderen en goed observeren blijft de boodschap!
Na de eerste vervelling (zie je niet altijd) onmiddellijk in een opkweekbakje plaatsen.
Twee à drie dagen niet voederen.
Daarna veel fruitvliegjes en deze stevig bepoederen met calcium.
 
Niet vergeten om voldoende UV-licht te geven.
De diertjes bereiken hun geslachtsrijpheid na ongeveer 7 maanden.
Wetenschappelijke Fiche
 Lygodactylus williamsi LOVERIDGE 1952
Common name:
Williams' Dwarf Gecko
Classification:
 Animalia
Phylum
Chordata
Class
Reptilia
Order
Squamata
Family
Gekkonidae
Genus:  
Lygodactylus
Distribution: Tanzania
Voeding
fruitvliegen, kleine krekeltjes, bonenkevertjes, phelsumapap
 
Geslachtsonderscheid
Via kleur: mannetjes worden mooi azuurblauw, vrouwtjes zijn meestal groener.
Opgepast: vaak kleurt het mannetje Lygodactylus Willamsi door soms niet duidelijke omstandigheden naar de kleuren van een vrouwtje.


Een goede indicatie is de onderkant van de gekko bekijken. Als deze een verdikking heeft aan het begin van de staart (inwendige hemipenissen) kan men ook van een mannetje uit gaan.
De vrouwtjes hebben deze verdikkingen niet.

Het vrouwtje van de azuurblauwe daggekko  kan evenwel niet verkleuren naar de prachtige iriserend blauwe kleur van het mannetje.
 
Openingsuren en openingsdagen van Amfibia:
Maandag, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag, Zaterdag en Zondag
van 10 tot 18u
 Gesloten op donderdag
Amfibia - Duffelsesteenweg 229 (voor GPS : nr. 233) - B-2550 Kontich - Tel: 03 449 39 29 - info @amfibia.be